bordex dış cephe kaplama sistemleri dalsan

BoardeX, su ve neme karşı güçlendirilmiş çekirdeği ve özel turuncu renkli cam elyaf şilte kaplaması ile dış duvar imalatında kullanılan mükemmel bir levhadır.

BoardeX ile sıcaklığın çok fazla veya çok az olduğu, her türlü hava koşullarında uygulama yapılabilir.

BoardeX dış cephe sistemlerinin mevcut yapısal boşluğu düşük yoğunluklu mineral yünlerin kullanılmasına müsaade eder

BoardeX ile imal edilen dış cephe duvar sistemleri, binaların enerji kimlik kartlarında özellikle A veya B sınıfına ulaşmayı sağlayan sistemlerdir.

BoardeX, üzerindeki cam elyaf şilte kaplamanın, levha çekirdeğine iyice işleyip bütünleşmesi sayesinde, yüksek dayanıma sahip mükemmel bir levhadır.

BoardeX, hafif ve taşıması kolay bir levhadır.

BoardeX ile düzgün, şakülünde bir yüzey elde edilir. Bu yüzey her türlü kaplama malzemesi veya havalandırmalı cephe uygulamaları için aranılan düzgün yüzeydir

Kesim için jet taşı ve benzeri, yüksek hızlı toz çıkaran el aleti gerektirmez; standart el aletleri kullanılarak kesim yapılır.

BoardeX yüzeyine Probase Render ısı yalıtım levhası, derz dolgu ve astar sıvası uygulanarak, ilk astar katı tamamlanır. Daha sonra üzerine nitelikli sıva uygulanıp boyaya hazır hale getirilebilir.(*)

BoardeX, A1sınıfı yanmaz yapı malzemesidir. Üzerindeki cam elyaf şilte kaplaması ve özel çekirdek bileşenleri sayesinde yangın güvenliği açısından uygulandığı duvarlarda yangın dayanımını artırır.

BoardeX, geliştirilmiş özel çekirdeği sayesinde yüzeyinde küf oluşturmaz

Eğilmede kırılma yükü her iki yönde de birbirine çok yakın değerler sağlamaktadır. Bu BoardeX‘i sadece yatay veya sadece dikey vidalanma zorunluluğundan kurtarır.

Uygulandığı yüzeyde, dış hava koşullarında uzun süre (12 aya kadar) üzerine herhangi bir kaplama yapmaya gerek kalmadan, yüzeyi açıkta bırakılarak kullanılabilir. Böylelikle BoardeX ile yapılan binalarda şantiye belli bir süre dış etkenlerden korunmuş olur.

BoardeX’in sahip olduğu boyutlar ile alçı levha sistem boyutları %100 uyumlu olup, 40 cm ve 60 cm akslarda çalışmaya olanak sağlar.

BoardeX, dış cephelerde kullanılan diğer levhalara oranla (çimento esaslı levhalar veya ahşap yonga/ selüloz takviyeli çimento levhalar gibi) yüzeyden su emme ve neme karşı gösterdiği boyutsal kararlılık değerleri ile daha güçlü performans sağlar, yüzeyinden su emmez.

Ahşap esaslı levhalar, çimento esaslı levhalar veya ahşap yonga/selüloz takviyeli çimento esaslı levhalara göre çok daha konforlu işlenme özelliğine